13 grudnia 2018

Pomysły na dekoracje świąteczne które wykonasz z dzieckiem.

Większość z nas pamięta czasy, kiedy na choince wisiały głównie własnoręcznie wykonane ozdoby. Kiedy ozdoby te były tworzone naszymi rękoma, wydawały nam się piękne i niepowtarzalne. Nigdy dość było Mikołajów z wydmuszek z brodą z waty, pawich oczek czy łańcuchów z bibuły i kolorowego papieru.

Porzuć modę

Obecnie często przybieramy choinkę w pośpiechu, strojąc ją modnymi ozdobami zakupionymi w sklepie. Wszystko jest piękne, lśniące, idealne jak z żurnala i … jednokolorowe. Tymczasem święta to rodzinny i radosny czas. Pozwólmy sobie na trochę koloru i fantazji! Niech ubieranie choinki stanie się wspaniałym wstępem do tego wesołego wspólnego świętowania.

Dziecko kreatorem świątecznego designu

Pozwólcie dzieciom zaprojektować własne świąteczne kolekcje. Obecnie dobór półproduktów jest tak bogaty, że można z nich wyczarować czego dusza zapragnie. Ustalcie wspólnie z dzieckiem, jak ma wyglądać Wasze tegoroczne drzewko, zaprojektujcie wspólnie jego „wierzchnie odzienie” i dostarczcie półproduktów, z których zostanie wykonane.

Pomysły na dekoracje świąteczne, które wykonasz z dzieckiem

• Bombki ze styropianu, które możecie pomalować farbą w sprayu i udekorować klejem brokatowym; możecie je także ozdobić kolorowymi pineskami, cekinami, koralikami, a nawet guzikami. Ogranicza Was jedynie wyobraźnia!
• Papierowe ozdoby – trójwymiarowa choinka z kolorowego papieru, papierowy aniołek czy modułowa gwiazda pięknie przystroją nie tylko bożonarodzeniowe drzewko, ale także świąteczny stół.
• Malowane szyszki i włoskie orzechy, do których wykonania potrzebujecie jedynie skarbów przyrody i farb w sprayu zakupionych do dekoracji styropianowych bombek.
Własnoręcznie wykonane ozdoby dadzą Wam i dzieciom mnóstwo satysfakcji i przepiękny, niepowtarzalny efekt końcowy. Najważniejsze jednak, że proces ich tworzenia pozwoli Wam na spędzenie razem tego magicznego, przedświątecznego czasu.